Főoldal

Tudásfa Gimnázium

Képzésünk bemutatása

Ezt a képzési formát azoknak ajánljuk, akik:

•  munka, család mellett, érettségi vizsgát szeretnének tenni, de nem tudnak nappali képzésen részt venni,
  •  a jövőben vállalkozói igazolványt szeretnének kiváltani,
  •  az érettségi birtokában valamilyen OKJ-és szakképesítés vagy egy diploma megszerzését tűzték ki célul.

A Tudásfa Felnőttoktatási Gimnázium világnézetileg semleges, oktatási rendszere és a Pedagógiai Programja a közoktatási törvény előírásainak megfelel, nálunk szerezhető bizonyítványok állami középfokú végzettséget igazolnak, melyek biztos alapot nyújtanak szakmai végzettség megszerzéséhez vagy az egyetemi, főiskolai továbbtanuláshoz is.

A felnőttoktatás esti tagozatának oktatási rendje:

A felnőttoktatási (esti) tagozaton a tanítási órák száma: 15-17 óra/hét. Ezeket két napra elosztva, jellemzően hétfő-szerdai vagy kedd-csütörtöki napokon, a délutáni órákban, 14:30-tól 21:15-ig, órarend szerint tartjuk. A tanulmányi munkát tanév közben tantárgyi beszámolók segítségével értékeljük. Az iskolai év közben egyes tantárgyakból a pedagógus előírhat kötelező dolgozatokat, valamint beadandó feladatokat, előre meghatározott és kiadott időpontokban.

A képzésre azok jelentkezhetnek, akik:

• Az általános iskolai tanulmányaikat sikeresen befejezték, és a tanév megkezdéséig betöltik a 16. életévüket, vagy
  • már rendelkeznek szakképzettséget igazoló bizonyítvánnyal, melyet iskolarendszerű képzési formában szereztek.

Jellemzői:

A tanulók a képzés ideje alatt közismereti tárgyakat (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, földünk és környezetünk, informatika, biológia, idegen nyelv (német vagy angol) tanulnak.

Választható idegen nyelvek: angol és német. Az egyes idegen nyelveket az osztály fele választhatja. A választási lehetőség beiratkozási sorrendben illeti meg a tanulókat.

Az érettségi vizsga kötelező vizsgatárgyai:

• magyar nyelv és irodalom (írásbeli + szóbeli)
  • matematika (írásbeli)
  • történelem (írásbeli + szóbeli)
  • idegen nyelv (írásbeli + szóbeli)

Választható vizsgatárgyak (tagintézményenként változhat):

• biológia,
  • földünk és környezetünk,
  • informatika.

Igény szerint minden tanulónknak biztosítjuk az emeltszintű érettségi vizsga lehetőségét.

Az érettségire felkészítő képzés időtartama 2 tanév, amennyiben a tanuló eleget tesz a következő feltételek valamelyikének:

• iskolarendszerben szerzett (régi) szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkezik,  vagy
  • elvégezte az általános iskolát vagy három éves (új típusú) szakiskolai bizonyítványa van, és sikeres 9. és 10. osztályozó vizsgát tesz segítségünkkel az előre meghatározott időpontig, vagy
  • legalább 2 sikeresen teljesített középiskolai tanévvel rendelkezik, vagy
  • korábbi tanulmányok beszámításával rövidebb idő alatt is eljuthat az érettségi vizsgáig, ha hiteles dokumentumokkal igazolja korábbi iskolai végzettségét.

Kedvezmények

Megfelelő feltételek esetén a felnőttoktatás tanulói is jogosultak a tanulói jogviszonyból eredő kedvezményekre:

• 20 éves korig családi pótlék igényelhető,
  • Diákigazolvány igényelhető, amellyel a MÁV, autóbusz járatokon 50%-os kedvezménnyel utazhat.

Jelentkezem